Erdélyi Szövetség lapja

Folyóiratunkban a külhoni magyarság sorskérdései jelennek meg; s az Autonómia útja. Történészek, tanárok, visszaemlékezők cikkei, forrásközlései segítenek a szovjet érából örökölt, meghamisított történelmünk átértékelésében.

Autonómia

Hévizi Józsa: Észak-Írország útja: Kisebbségből többségbe; arányosított önkormányzatoktól az Ír sziget egyesítése felé

Mühely

EmbeEmbermentés magyarrmentés a vészkorszakban       Magyarországon- Az Erdélyi Szövetség   kiadása a Holocaust 70. évfordulóján.

Kedves Olvasó!

A hivatalos és nem hivatalos Magyarország     embermentő tevékenységéről 1945 után nem    volt tanácsos írni…

Az Erdélyi Szövetség 2014. november 8-   ánEmbermentés a vészkorszakban –     konferencia a holocaust 70. évfordulóján címmel szervezett tanácskozásán új   tudományos kutatási eredmények tükrében   mutathatta be – a magyar és határon túli     történészek, egyetemi tanárok felkérésével –   azt a kiterjedt embermentő tevékenységet,   amelyet a vészkorszakban üldözött személyek, zsidók megmentése érdekében szervezetek és magánszemélyek hálózata végezett a Kárpát-medence egész területén. Az ő halálmegvető bátorságuk nélkül Angelo Rotta pápai nuncius vagy Raoul Wallenberg svéd diplomata sem tudott volna annyi üldözöttet megmenteni.

Cselekvő helytállásuk a két világháború közötti időszak keresztény értékrendjéből belső kényszerként fakadt; ezek az egyszerű emberek, szerzetesek, plébánosok, katonák, tisztviselők, politikusok a hirdetett propagandával, elvárással szemben felismerték a helyes értékeket, és merték vállalni akár életük árán is az áldozatot.  Ők a modern idők hősei, példaképeink – embermentők!

Egy olyan válogatást tarthat kezében az olvasó, amely a tájékozódás mellett segítheti a Holocaust-megemlékezések előkészítését éppúgy, mint a téma tanórai feldolgozását, hiszen e tények, adatok a tankönyvekből mai napig kimaradtak…

(Katintson a kék színü cimre a könyv elolvásásához!)

Embermentés angol     Saving Life in           Holocaust.

Rettung von Menschen   in Gefährlichen Zeiten

The conference Saving   Lives  in the Holocaust was    organised by the       Transylvanian Federation on     the 70th anniversary of the Holocaust  in 2014. There were presented that life-savings by universíty professors, historians in the Carpathian-basin, which were made by the civilians, officials, officers, monks, nuns, hungarian civil and church organisations to safe the lifes of the jews and persecuted persons during the Second World War. These life-saving secret movement was unknown until  quite recently.

The book Saving Lives in the Holocaust was composed from the lectures held on the conference, and published by the Krater Worshop Society in English and German languages.

Weblap látogatottság számláló:

Mai: 4
Tegnapi: 10
Heti: 4
Havi: 425
Össz.: 32 891
Oldal: 2021. évf. 2.szám Embermentések a Holocaust idején Magyarországon.Saving Lífe in Holocaust.
Erdélyi Szövetség lapja - © 2008 - 2024 - erdelyi-szovetseg-lapja.hupont.hu

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat